karga awdio
3

Volkan Ergen Inferno // kargART canlıkarga

26 MAYIS 2019 PAZAR 19:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

İlahi Komedya, Dante tarafından 14. yüzyılın ilk yarısında yazılmış, İtalyan edebiyatının en ünlü epik şiiri ve dünya edebiyatının önemli bir başyapıtıdır.
1300 yılının cuma günü Dante 35 yaşındadır. Dante, şiirde bunu "Yaşam yolumuzun yarısında" mısrasıyla dile getirir. Derin kişisel bunalımın bir alegorisi olan ve muhtemelen 13. kantoda bir intihar girişimi olarak verilen karanlık ormanda yolunu kaybeder. Ormanda günahlarını sembolize eden vahşi hayvanların saldırısına uğrar. Burada şehveti simgeleyen leopar, kötü hırs ve günahkar nefsi simgeleyen aslan ve dişi kurt ile karşılaşır. Vahşi hayvanların yani günahlarının ve nefsinin kötü isteklerinin elinden kaçmayı, doğru yola ulaşmayı, dağın arkasında parlayan güneş ile simgelenen ilahi kurtuluşa ermeyi umut eder. Vergilius tarafından kurtarılır ve onunla birlikte yeraltına, güneşin erişemediği derin karanlığa doğru giderler, cehenneme inerler.

Bu eserin şüphesiz en çarpıcı ve en çok tartışılan bölümü cehennemdir ve dokuz halkadan oluşmaktadır. Müzikçiler Dante'nin imgelemleri ve çağrışımları doğrultusunda sesler üretecek ve önceden belirledikleri çok sayıdaki edebi olguyu sesleştireceklerdir.
Katlar arasındaki titreşim odaklı bu gezinim, bir çeşit metamorfozdur, bu mini cehennem orkestrası izlenirken gerçeklik algılarına tanık olmak hatta müdahale etmek kaçınılmazdır.

Ali Onur Olgun
Atakan Kotiloğlu
Ayberk Garagon
Bora Çeliker
Elif Canfezâ Gündüz
Muaz Ceyhan
Nedim Ulusoy
Ozan Aktuna
Özgün Tuncer
Tarık Karakoç
Volkan Ergen

30 TL.
Kredi kartı geçmemektedir!
Biletler konser günü 18:30'dan itibaren kargART girişinde
18 yaş sınırı vardır!
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir!
Ayakta izleme düzeni vardır!
Salon 130 kişi kapasitelidir!
Salonda vestiyer yoktur!