karga awdio
2

Alan(A)çık 03: Yazmak - Konuk: Ece Gamze Atıcı // kargART atölye

ATÖLYE

16 NİSAN 2019 SALI 19:30

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Alan(A)çık
 
Civic Space Studies - CSS olarak Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi ile birlikte gerçekleştireceğimiz Alan(A)çık atölye dizisinde toplumsal yaşamımızda kullanmamıza “izin verilen” alanı siz katılımcılarımızın da gerçek anlamda katılımıyla açmayı umuyoruz.
 
Her ay kargART’ta düzenlenecek atölyelerin ortak teması “rahatsızlık” olarak belirlendi. Bize düşen hep beraber bu alan darlığından duyduğumuz rahatsızlığı sanatla dile getirmek ve toplandığımız, kendimizi ifade ettiğimiz, bir araya geldiğimiz alanın sınırlarını genişletmek.
 
Yaşadığımız bölgelerde, şehirlerde, sokaklarda, işlerimizde, evlerimizde bizleri neler rahatsız ediyor?
 
Atölye serisinin üçüncü aracı yazmak, konuğumuz yazar Ece Gamze Atıcı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde, yüksek lisansı ise Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler bölümünde tamamladı. Çevirmenlik, muhabirlik, editörlük, yazı işleri müdürlüğü gibi yazı işlerinin çeşitli alanlarında faaliyet gösterdikten sonra uydurma sanatına geçti. Roman yazıyor.
 
Yayımlanmış eserleri:
 
https://www.dr.com.tr/Kitap/Adem-Aynasi/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0000000566170
 
https://www.dr.com.tr/Kitap/Nar/Ece-Gamze-Atici/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0000000366530
 
https://www.dr.com.tr/Kitap/Edepsizin-El-Kitabi/Ece-Gamze-Atici/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000681750
 
Yazma atölyemizde rahatsızlık ve yeni gerçekler kurgulama fikrine bakacağız. Yani yazı üzerinden uydurma… İnsan neden uydurur? Rahatsızlık ve uydurmak arasında nasıl bir ilişki var? Mevcut gerçekliğin nesi var? Bu uydurma eylemi insanın ne işine yarar? Ve bu eylemin ciddiyetinden bahsedebilir miyiz? Rahatsızlık ve yazmak arasında ilişkiye yeniden bakıp, fikir ve deneyim paylaşabileceğimiz atölyeye gelmeden önce herhangi bir hazırlık yapmanızı beklemiyoruz. Atölyenin son kısmında birlikte bir karakter kurgulayıp başına neler geleceğine bakabiliriz.
 
 
Alan(A)çık 16 Nisan saat 19:00’da kargART’ta!