karga awdio
2

Alan(A)çık 2: Ses / Konuk: Esra Arslan // kargART Atölye

ATÖLYE

26 MART 2019 SALI 19:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Alan(A)çık
 
Sivil Alan Araştırmaları Derneği olarak Şiddetsizlik Merkezi ile birlikte gerçekleştireceğimiz Alan(A)çık atölye dizisinde toplumsal yaşamımızda kullanmamıza “izin verilen” alanı siz katılımcılarımızın da gerçek anlamda katılımıyla açmayı umuyoruz.
 
Her ay kargART’ta düzenlenecek atölyelerin ortak teması “rahatsızlık” olarak belirlendi. Bize düşen hep beraber bu alan darlığından duyduğumuz rahatsızlığı sanatla dile getirmek ve toplandığımız, kendimizi ifade ettiğimiz, bir araya geldiğimiz alanın sınırlarını genişletmek.
 
Yaşadığımız bölgelerde, şehirlerde, sokaklarda, işlerimizde, evlerimizde bizleri neler rahatsız ediyor?
 
Atölye serisinin ikinci aracı ses, konuğumuz ise Esra Arslan. Müzik hayatına 25 yaşında vokal olarak başlayan Esra Arslan, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu. Kompozisyon çalışmalarında ses fiziği, ses mühendisliği, sesli ve görsel performans sanatı elementlerini ve bu elementlerin politiğini harmanlamayı tercih ediyor. Dijital mecrada Bilgi Music Label etiketiyle yayınlanmış EP’si “PİK” ve Soundpicnic projesi kapsamında yayınlanan elektro-akustik alan için yazdığı performans eseri "CASA” bulunuyor.
 
Ses atölyemiz için sizden gündelik hayatınızda sizi bir türlü rahat bırakmayan, zihninizi yoran, duyularınızı körleştiren, peşinizi bırakmayan ve alanınızı işgal eden bilumum sesleri kayıt edip bize göndermenizi istiyoruz: İnşaat gürültüsü, patates-soğan kamyonu, seçim otobüsü, minibüs kornası, overlok makinesi anonsu, çocuğunu azarlayan ebeveyn veya radyodan size bağıran bir siyasetçi sesi…
 
Sizlerden gelen sesler aracılığıyla hep birlikte atölyemizde rahatsızlıklarımıza kulak vereceğiz.
 
Ses kayıtlarınızı info@civicspacestudies.org adresine atölye öncesinde gönderebilirsiniz.
 
Alan(A)çık 26 Mart saat 19:00’da kargART’ta!