karga awdio
2

Alan(A)çık 1: Fotoğraf - Denef Huvaj // kargART atölye

ATÖLYE

19 ŞUBAT 2019 SALI 19:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Alan(A)çık

Sivil Alan Araştırmaları Derneği olarak Şiddetsizlik Merkezi ile birlikte gerçekleştireceğimiz Alan(A)çık atölye dizisinde toplumsal yaşamımızda kullanmamıza “izin verilen” alanı siz katılımcılarımızın da gerçek anlamda katılımıyla açmayı umuyoruz.

Her ay kargART’ta düzenlenecek atölyelerin ortak teması “rahatsızlık” olarak belirlendi. Bize düşen hep beraber bu alan darlığından duyduğumuz rahatsızlığı sanatla dile getirmek ve toplandığımız, kendimizi ifade ettiğimiz, bir araya geldiğimiz alanın sınırlarını genişletmek.

Yaşadığımız bölgelerde, şehirlerde, sokaklarda, işlerimizde, evlerimizde bizleri neler rahatsız ediyor?

Atölye serisinin ilk aracı fotoğraf, ilk konuğu ise Denef Huvaj.

Fotoğraf atölyemizde sizlerden sizi rahatsız eden, içinizde tedirginlik yaratan, güvenlik hissinizi deforme eden alan, obje veya tavır barındıran fotoğraflar çekmenizi ve bizlere yollamanızı isteyeceğiz. Her gün geçmek zorunda olduğunuz karanlık bir üst geçit, giydiğinizde rahatsız edileceğinizi düşündüğünüz bir kıyafet, bir vitrin, bir tabela…

Fotoğraf sizin nesnelerle olan iletişiminizi, uzaklığınızı ölçer. Bir konunun neresinde durduğunuza rehberlik eder. Sizlerden gelen fotoğraflar aracılığıyla hep birlikte atölyemizde hem fotoğrafı hem mesafelerimizi, tereddütlerimizi, baskı altında hissettiren faktörleri detayları ile konuşacağız.

Fotoğraflarınızı info@civicspacestudies.org adresine atölye öncesinde gönderebilirsiniz.

Alan(A)çık 19 Şubat saat 19:00’da kargART’ta!