karga awdio
3

Barlas Tan Özemek // kargART canlıkarga

18 OCAK 2019 CUMA 22:00

30.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Barlas Tan Özemek

İstanbul müzik sahnesinin tanınmış müzisyen ve prodüktörlerinden Barlas Tan Özemek’in ilk solo albümü “Yalancılar Kahvesinde”, Ada Müzik etiketiyle yayınlandı. Rock’tan Caz’a, Pop’tan Alternatif’e, bir çok türde ve usta isimle müzik yapmış, kurucularından olduğu Kara Orkestra ve Marika gruplarıyla da tanıdığımız Barlas Tan Özemek’in “Eski dönem romantikliği ile çağımızın metalik hislerinin birbirine karıştığı bir albüm” sözleriyle tarif ettiği “Yalancılar Kahvesinde”, 8 şarkıdan oluşuyor.

Barlas Tan Özemek Sezen Aksu’dan Bülent Ortaçgil’e, Marshall Allen’dan Korhan Futacı’ya, bir çok usta isme sahnede ve stüdyoda eşlik ettiği projelerin yanı sıra, Gaye Su Akyol ve Yasemin Mori’nin albümlerinde prodüktör kimliğiyle karşımıza çıkan ve kurucularından olduğu Kara Orkestra, Marika gibi doğaçlama müzik gruplarından da tanınıyor.

Barlas Tan Özemek, 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Dayıları Bülent ve Ercüment Ortaçgil sayesinde müziğin sıkça konuşulduğu ve dinlendiği bir ailede büyüdü. Müzikle çok küçük yaşlarda tanışması onu ilkokuldan başlayarak tüm eğitim süreci boyunca müziğe yakın kıldı. Lise son sınıfta okurken Emrah Kara, Gürkan Bozacı ve Onur Öztürk ile Kırkaltı adlı rock müzik grubunu kurdu. Grubun özellikle üniversiteli gençler arasında yayılan ünü onları 2008’de yayınladıkları ve Ercüment Subaşı’nın müzik prodüktörlüğünde yaptıkları “Kırkaltı” adlı albüme ulaştırdı. Özkan Uğur bestesi “Olduramadım”a yaptıkları düzenleme grubu daha geniş kitlelerle buluşturdu.

Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde okurken yolu Korhan Futacı ve Selim Saraçoğlu ile kesişti ve birlikte kurdukları Korhan Futacı ve Kara Orkestra ile Türkiye'de ve yurtdışında bir çok konser verdi. Aynı dönemde müzik prodüktörlüğüne ve aranjörlüğe başladı. Futacı’nın stüdyosu Atölye'de onlarca albüm prodüksiyonuna aranjör, prodüktör, besteci ve icracı olarak imza attı. Gaye Su Akyol’un ilk albümü “Develerle Yaşıyorum”un prodüktörlerinden biri olan Özemek, Korhan Futacı ile birlikte de Yasemin Mori’nin “Deli Bando” adlı albümünü yaptı. Aralarında Peter Brötzmann, Joe Mcphee, William Parker’ın da olduğu bir çok doğaçlama ve avangard müzik efsanesiyle kayıtlar yaptı, aynı sahneyi paylaştı. Berke Can Özcan ve Korhan Futacı ile birlikte kurdukları “Marika”nın yanı sıra KONSTRUKT adlı grupla doğaçlama konserler verdi. Bülent Ortaçgil, Sezen Aksu, Yasemin Mori, Gaye Su Akyol, Göksel gibi isimlerle aynı sahnede çaldı. Berlin Film Festivali’nden ödüllü Mete Gümürhan belgeseli “Genç Pehlivanlar”ın (2016) müziklerini yaptı.
2017 yılında soloya yöneldi ve ilk teklisi “Ayna Kırıldı”yı yayınladı. Prodüktörlüğünü Bülent Ortaçgil ile Selim Saraçoğlu’nun üstlendiği; söz, müzik ve düzenlemesi kendine ait olan teklide Özemek’e Ediz Hafızoğlu, Çağrı Sertel, Erdal Akyol, Mahmut Albulak, Justin Shturtz gibi usta isimler eşlik etti. Aynı yılın sonunda çıkardığı ve Hayyam Stüdyoları’nda canlı kaydedilen ikinci teklisi “Kediler”de, şarkının yaratıcısı Bülent Ortaçgil ile düet yaptı. Prodüktörlüğünü kendi yaptığı, ilk solo albümü “Yalancılar Kahvesinde”, 28 Eylül 2018 tarihinde Ada Müzik’ten çıktı.

youtube.com/barlastanozemek
instagram.com/barlastanozemek
facebook.com/barlastanozemek
twitter.com/barlastanozemek

Etkinlik ücreti 30 TL.
Biletler etkinlik günü 20:00'den itibaren #kargART girişinde
Kredi kartı geçmemektedir
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir
Ayakta izleme düzeni vardır
Salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur