karga awdio
2

Sinemakarga: La Casa Muda // kargART gösterim

FİLM GÖSTERİMİ

22 EKİM 2014 ÇARŞAMBA 20:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

N O T: kargART salonunda yapılan tadilat nedeni ile broşür ve karga mecmua'da duyurulan tarihler değişmiştir. Doğru tarih budur.
 
Sinemakarga bu sezonu tamamen korku, gerilim ve huzursuz yapımlara ayırdı. Türün bazıları buralarda gösterim şansı olmamış, dünyanın farklı yerlerinden örneklerini sunacağız. Bu ayki filmimiz daha önceden İstanbul Film Festivali’nde gösterilme şansını yakalamış bir Uruguay yapımı : La Casa Muda 
 
Laura babası ile kırsalda kalmış bir ev için yola çıkarlar. Bu metruk evde bir süre sakince dolanırlarken işler değişmeye başlar. Karanlık daha karanlık, kaynağı belli olmayan sesler daha bir korkutucu olur. Sonrası ise Laura ve babasının kabusuna dönüşecektir.
 
40’li yıllarda yaşanmış gerçek bir hikayeden uyarlanan fil kesintisiz tek bir sekansta baş karakterin yaşadığı tüm bunaltıcı gerginliklere bizi de yerleştiriyor. Özellikle gittilçe uzayan karanlık sahneleri ile aşırı efekt ve havalarda uçuşan uzuvlar olmadan da insanın perde karşısında nasıl huzursuz edilebileceğini gösteren başarılı bir yapım.
 
La Casa Muda (2011) / Gerilim / 86’ / Türkçe Altyazı
 
Etkinlik ücretsizdir
18 yaş sınırı vardır
 
www.karga.com.tr