karga awdio
3

Bestem Yuvarlak -Ruhun Gemisi- Albüm Tanıtım Konseri

06 ARALIK 2018 PERŞEMBE 22:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Bestem Yuvarlak
 
Bestem Yuvarlak, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Gençlik zamanlarından beri müziğe karşı yoğun bir ilgi duyan Bestem, 2012 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar’ı Hafif Batı Müziği bölümünden mezun oldu. Okul yıllarında aldığı eğitim ile beraber, en büyük hayali olan “Ruhun Gemisi” adlı albümünün temellerini attı ve parçalarını yazmaya başladı. Konservatuvar eğitimine devam ederken, 2010 yılında Halil Doğan yönetmenliğinde tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. 2013 yılında TRT Okul kanalı bünyesinde “Gelecek Teknoloji” adlı programın sunuculuğunu üstlendi. Müzik, oyunculuk ve sunuculuk kariyerlerini sürdürürken, eğitim hayatına da Güç Başar Gülle ile Caz Armonisi ve Ensemble dersleri alarak devam etti. Aynı zamanda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde “Yaratıcı Drama Liderliği”, Deniz Erdem ile “Metot Oyunculuğu” ve Hilal Saral ile “Kamera Önü Oyunculuğu” eğitimleri aldı. Müzik hayatına da Bestem Yuvarlak, Old’n New Project, Hakan Başar Orkestrası, KULP ve Subway Jazz Station ekipleriyle devam etti. Kendi müzikal çalışmalarını ve prodüksiyonlarını hayata geçirdiği Bubinga Records’u Cem Çatık ile beraber işletmektedir. “Doğa İçin Çal 1” ve “Roots & Routes Experience 2016” gibi uluslararası projelerde yer almıştır. 29 Şubat 2017 Nadir Hastalıklar Günü’ne özel yapılan “Neden ki Bilmem ki” adlı çalışması tüm dijital platformlarda ve YouTube’da “netd müzik” kanalında yer almaktadır.
 
23 Şubat 2018’de Kınay Productions etiketiyle tüm dijital platformlar ve müzik marketlerde yayına giren “Ruhun Gemisi” albümü, 7 şarkıdan oluşmakta ve “alternatif” başlığı altında farklı tarzları barındırmaktadır. Söz ve müzikleri Bestem Yuvarlak’a ait (6. şarkı “Büyülü Şarkı” hariç) albümün prodüktörlüğünü ve kayıtlarını Cem Çatık (Bubinga Records), mikslerini Engin Gurur Gelen (MIAM), mastering’lerini ise Pieter Snapper (Babajim İstanbul Studios & Mastering) üstlendi. Albümde davulları Nicola Pedroni, Mert Can Bilgin ve Arda Uyar, elektrik kontrbasları Neyzen Özsarı, elektrik ve akustik gitarları Cem Çatık ve Lucio Tasca, klavyeleri Cem Çatık, saksafonları Samet Kocamemiş, klarnetleri Yiğit Yazgı çaldı ve midi programlamalarını Engin Gurur Gelen düzenledi. Albümün 6. şarkısı olan “Büyülü Şarkı”nın sözleri Didem Madak şiirlerinden düzenlenmiştir ve müziğini Cem Çatık yapmıştır, 2. şarkı olan “Dur Bekle”nin müzikleri Tolga Kıyak ve Bestem Yuvarlak, 7. şarkı olan “Mutsuzum”un müzikleri ise Freek Just Rijna ve Bestem Yuvarlak imzası taşımaktadır. Albümün düzenlemelerini Cem Çatık (Çek Git, Dur Bekle, Ölü Şehir, Büyülü Şarkı, Mutsuzum) ve Engin Gurur Gelen (Yağmur, Kovalar Beni) yapmıştır.
 
Bestem Yuvarlak aynı zamanda Orhan Önder Yaycıoğlu’nun kurduğu Kısa Kafası ekibinde kısa film atölyeleri düzenlemekte ve YouTube üzerinde eğitim videoları hazırlamaktadır. Ayrıca Yağmur Kokoz ile beraber kurmuş olduğu Renk Çocuk Tiyatrosu’nda yazarlık, yönetmenlik ve oyunculuk yapmaktadır. Bu albümün yayınlanmasından sonra, denemelerini biriktirdiği “Ruhun Gemisi” adlı kitabı da en kısa sürede basıma girecektir. Hikmet Güler yönetmenliğinde çekilen “Çek Git” adlı “gypsy jazz” tarzındaki parçasının klibine de YouTube üzerinden ulaşmak mümkün.
 
Etkinlik ücreti 20 TL.
Biletler etkinlik günü 20:00'den itibaren #kargART girişinde
Kredi kartı geçmemektedir
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir
Ayakta izleme düzeni vardır
Salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur