karga awdio
2

Noiseistanbul sunar: SONIK CHAMBER #6

PERFORMANS

05 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA 21:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Noiseistanbul sunar: 
SONIK CHAMBER #6 "the sonic chamber for sonic worship"

Günümüz deneysel, elektronik, noise müzikleri adına yaptığı vizyoner çalışmalarla geçen son 20 yılda Türk elektronik müzik piyasasına damgasını vuran Batur Sönmez, 10 yıl süren "Signals From Outside" ve "Noiseistanbul" adlı konser etkinliklerini 2016 yılında sonlandırdı. 2017 yılında, yeni bir konseptle deneysel, elektronik, noise, doğaçlama müzik etkinlik serisi "Sonik Chamber" ı başlattı. Sonik Chamber, yapısını Luigi Russolo, Pierre Schaeffer, John Cage, Karlheinz Stockhausen, İlhan Mimaroğlu gibi elektronik/deneysel müzik öncülerinin oluşturduğu ilerici ve yenilikçi müzik yaklaşımına dayandırmaktadır.
Serinin 6. etkinliğinde, ABD'den elektronik müzisyen-yapımcı Samur Khouja, ülkemizden de Kerem Ergener konuk ediliyor.
Gece, katılan müzisyenlerin solo gösterileriyle başlayacak ve tüm müzisyenlerin birlikte oluşturacakları, etkinliğe adını veren sonik çember performansıyla son bulacaktır. 

SAMUR KHOUJA / Conscious Summary:
Conscious Summary, ABD'li sanatçı Samur Khouja'nın noise/ambient projesidir. Sanatçı projesinde, genellikle ev yapımı elektronik aletler, organik malzeme ve işlenmiş sesler kullanarak, yoğun ve karmaşık bir soundscape oluşturmaktadır. Conscious Summary, 2006 'dan beri tüm ABD'yi turlamış ve the International Noise Conference, NorCal Noise Fest, Hell in a Handbag ve Brutal SFX festival gibi önemli festivallerde çalmıştır. Sanatçı, Conscious Summary' i olarak bu sonbaharda iki albüm piyasaya sürmeyi planlamaktadır. Khouja, ayrıca Cate Le Bon, Ariel Pink ve Devendra Banhart gibi isimlerle çalışan bir ses tasarımcısı, mühendis ve yapımcıdır. Khouja aynı zamanda Los Angeles'da, deneysel müzisyenler ve sanat için bir kültür merkezi olan Handbag Factory'yi de yönetmektedir.
conscioussummary.bandcamp.com

KEREM ERGENER: 
Elektronik müzik bestecisi ve multi-media sanatçısıdır. Türkiye’de yeraltında kalmış avant-garde ve deneysel çalışmaları analog tutkunlarıyla buluşturmayı hedefleyen Le Horla Records adlı plak şirketini 2016 yılında kurmuştur. Çeşitli toplama albümlerde parçaları yer almış olan Ergener, “Ajirak” adlı ilk uzun çalarını Ocak 2018’de M4NM plak şirketinden deneysel müziği için kullandığı “Le Horla” mahlasıyla yayınlamıştır. Eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi MIAM Sonik Sanatlar bölümünde devam etmektedir.
https://soundcloud.com/kerem-ergener

BATUR SÖNMEZ: 
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da yapmaktadır. 2016 'da Belçikalı plak şirketi Sub Rosa etiketiyle yayınlanan, Türk deneysel müzik antolojisi adlı toplama albümün, küratörlerindendir. 
www.facebook.com/batursonmezofficial

"Zuhal Müzik desteğiyle."

Giriş ücreti : 20 TL