karga awdio
3

Ladyfest Ist '18 // kargART canlıkarga

09 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ 21:00

40.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Venüs’ün doğuşu!
 
Ana akım kültürde kendilerini marjinalize ya da fetişize edilen bir konumda bulan kadın, femme ve kuir müzisyen, sanatçı ve anti-sanatçıları destekleme ve yerel sahnede kuir feminist alanlar yaratma fikriyle ortaya çıkan Ladyfest bu yaz İstanbul’da! İlki 2000 yılında Olympia, Washington’da düzenlenmiş olan Ladyfest, dünyanın birçok yerine yayılmasının ardından, feminist punk kolektifi Chaos, I Am Your Mistress’in çabalarıyla bu sene ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek. Anti-normatif, anti-konformist oluşumlar için bir çatı görevi üstlenen bu etkinlik, 9 Haziran Cumartesi günü KargART’ta gerçekleşecek konserin yanı sıra aynı hafta yer alacak olan sergi ve atölye çalışmalarını da kapsamaktadır. Etkinlikler herkese açıktır.
 
Tanrıça’nın izniyle bu yaz da heteronormatif patriyarkayı eriteceğiz!
 
Karma Sergi Açılışı 1 Haziran Cuma 19:00 @ Cherrybean Coffees
 
alternatecyborg, ipek celeste, ırmak dönmez, lucy ferra, yağız gülseven, gözde gürel, yaprak kırdök, eda noy, angela esin özbek, altın tatlı, lilla eflatun tatlısu, menrva tau, sare taylan, ilayda tunca, izlem üçvet, özlem ünlü, gizem xaocy, merve vural, elif yıldız, zozka.
 
Riots Not Diets: Ladyfest Ist '18 Partisi 2 Haziran Cumartesi 21:00 @ Muaf Kadıköy
DJset: Secondhand Underpants & Berna Göl (Kim Ki O)
Etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/585785591777879/?ti=icl
 
Atölyeler:
Bondage (Kolaylaştırıcı: Özlem Ünlü) 4 Haziran Pazartesi 18:00 @ Cherrybean Coffees
Witchcraft 101 (Kolaylaştırıcılar: Gizem Oktay & Ful Shup) 6 Haziran Çarşamba 19:00 @ Cherrybean Coffees
 
Konser 9 Haziran Cumartesi 21:30 @KargART
 
DREAM NAILS (Cadılı Pop Punk / Londra)
 
Dream Nails hafife alınamaz bir punk kasırgası. Grup, pop punk’ın neşesini af dilemeksizin siyasi olan bir içerikle birleştiren dört feminist aktivist tarafından kuruldu. DIY punk cemiyetinden doğan bu dört “punk cadısı,” Nisan 2016’da çıkan ilk kısaçalarlarından bu yana kargaşalı konserleri ile Londra ve Avrupa’nın geri kalanında nam saldı. ‘Vagina Police’/’Fascism is coming’ adıyla yakın zamanda Everything Sucks Records etiketiyle tüm getirisinin kadınların kürtaj amacıyla seyahat etmesini sağlayan ASN vakfına bağışladıkları bir 45’likle birlikte üreme adaleti üzerine bir de fanzin piyasaya sürdüler.
 
https://dreamnails.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/yourdreamnails/
 
Secondhand Underpants (Riot Grrrl / Ist-Ank)
 
Secondhand Underpants 2007 yılında İzmir'den İstanbul'a taşınan 3 muzur arkadaş tarafından olay çıkarmak için kuruldu. O zamandan bu zamana ninjalardan mastürbasyona, kadınsal arzulamalardan baş belası olmaya, çöp toplayıcılığından satanizme uzanan bilimum konuda yazdıkları şarkılardan oluşan 3 kısaçalar çıkardılar. Taşkınlıklarına farklı kıtalardan devam etmekteler.
 
https://secondhandunderpants.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/secondhandunderpants/
 
Kim Ki O (Dark Pop / Istanbul)
 
2007 ve 2008 yıllarında ev yapımı CD-R’larını kendileri dağıtarak yola çıkan ve bugüne kadar Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve İngiltere’nin de birçok sahnesinde çalan İstanbullu kim ki o, dördüncü albümü ZAN’ı Kasım 2017’de yayınladı. Farklı tavırlarda elektronik müzik üreten kadınların albümlerini basan Parisli Lentonia Records’dan çıkan “ZAN”, “çuvallamak” ve “hayal kırıklığı” kavramlarını tanımanın ve kabullenmenin farklı biçimlerinin peşine düşüyor. Adaletsizliğe karşı başkaldırıyla yüklü ve konvansiyonları sorgulamakta kararlı olan albüm, dinleyenleri dans ettirmeyi umuyor. Her ne şekilde dans etmek isterlerse.
 
https://lentoniarecords.bandcamp.com/album/zan
https://www.facebook.com/kimkiokimkiokimkio/
 
Giriş:
Önsatış 30 TL
Kapı 40 TL
 
Biletler 150 adet ile sınırlıdır. Karga Bar'dan temin edilebilir.
+18
 
Metin: Ful Shup
Tasarım: Painite Prints