karga awdio
2

Şiddetsiz Eylem Atölyesi 14: Tutuklu Öğrenciler

ATÖLYE

20 MAYIS 2018 PAZAR 15:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Please scroll down for English!

“Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Düşünce Suçu'na Karşı Girişim birlikte düzenlediği atölyenin ana izleğini Gene Sharp’ın “Şiddetsiz Eylemin Politiği” kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir? 

Her ay düzenlediğimiz, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı savunma yöntemlerini öğrenmek için bir araya geliyoruz. 

Bu ay ki atölyemizde Ceza Infaz Sisteminde Sivil Toplum Dernegi Beyoglu Istanbul’nden Nurşen Gezer ve Mustafa Eren ve Öğretim Görevlisi İpek Özel’le tutuklu öğrenciler durumunu konuşacağız ve yaratıcı bir kampanyanın yollarını arayacağız.

Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin! 

Yer: kargART, Kadıköy
Tarih: 15 Nisan 2018, 15.00-18.00
Atölyeye katılım ücretsizdir, katılım 40 kişiyle sınırlıdır.
Kapı açılış 14:30

---------------------------------------------------------------------------------

"Non-Violent Action Workshops", organized by Nonviolent Education and Research Association and Initiative for Freedom of Expression started in December 2016. Every month, we come together to brainstorm and to learn more about how we can stand up for our rights, with the participation of different activists from NGOs, scholars, and lawyers. 

On this month's workshop, we will talk about the conditions of students in prison with Nurşen Gezer and Mustafa Eren from CISST and academician İpek Özel. We will also try to find a creative way of campaigning for them.

Bring the pessimism of your mind and optimism of your will!