karga awdio
2

ITEF 2018 4. Gün

FESTİVAL

09 MAYIS 2018 ÇARŞAMBA 18:00
09 MAYIS 2018 ÇARŞAMBA 22:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

19:00
EDEBİYATIN MEVZUSU NEDİR?
WHAT IS THE CONCERN OF LITERATURE?


Konuşmacılar / Speakers: Ercan Yılmaz, İrem Uzunhasanoğlu, Yasemin Yazıcı
Moderatör / Moderator: Sibel Öz

Nosyon olarak edebiyatın geçmiş ve gelecek sahilleri arasında türlü kıyıları çarpan hali çağdaş okurlar tarafından kolayca fark edilebilir. Edebiyat, sürekli olarak türlü değişim ve gelişim merhalelerinden geçer. Peki ya edebiyatın yarını var mıdır? Günümüz yazarları ne tür endişelerle boğuşur, hangi hudutların içine hapsedilmiş hisseder? Edebiyatçı da edebiyatseverdir, ama okur ile yazarın yolları ne bağlamda ayrılır? Günümüz edebiyatında okur nereye, yazar nereye gitmektedir? Moderatör İrem Uzunhasanoğlu eşliğinde yazarlar Ercan Yılmaz, Sibel Öz ve Yasemin Yazıcı bu soruların cevaplarına ses verecekler.

20:00
ENVER ERCAN'IN ARDINDAN
IN PURSUIT OF ENVER ERCAN


Konuşmacılar / Speakers: Filiz Nayır Deniztekin, Haydar Ergülen, Mustafa Köz, Özge Ercan
Moderatör / Moderator: Erkut Tokman

Edebiyat dünyamıza hem yayıncı hem yönetici hem de şair olarak önemli katkılar sunan Enver Ercan’ı Haydar Ergülen, Mustafa Köz, Filiz Nabi Nayır ve kızı Özge Ercan, Erkut Tokman’ın yönlendiriciliğinde çeşitli yönleriyle bu sene festival kapsamında anıyor.

21:00

Bauart Konserleri: Yeşim Pekiner Quintet

ITEF kapsamında gerçekleşen BAUART müzik festivalinin finalini Yeşim Pekiner Quintet gerçekleştiriyor. 
9 Mayıs akşamı KargArt sahnesinde dinleyeceğimiz Yeşim Pekiner (vokal), Emre Tukur (piyano), Erdal Akyol (bass), Şenova Ülker (trompet) ve Fırtına Kıral (davul), Amerikan Caz standartlarından Brezilya müziklerine; Funk’tan Şansonlara kadar geniş bir yelpazede bir repertuar sunuyor. Yeşim Pekiner, grubuyla İstanbul’un çeşitli sahnelerinde performanslarına devam ederken, aynı zamanda BAU Jazz direktörü olarak Bahçeşehir Üniversitesi Caz eğitimleri kapsamında görevini sürdürmektedir.