karga awdio
2

Less Is More // kargART sergi

SERGİ

18 ŞUBAT 2018 PAZAR 15:00
19 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ 20:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

ŞAMANİZM’E YOLCULUK…

"Kültür endüstrisin zorlamasıyla gelişen ‘‘endüstriyel Şamanizm’’ ürünüyle birlikte toplumun yeni arayışlarından biri olan Şamanizm’e dönüş, sempatik ve bir o kadar da yolculuğu andıran bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada değinilecek süje ise, kültürün özünü yansıtmak, bir araç-ürün olarak değil başlı başına bir din olgusu veya kültür olarak algılanmasını amaçlamak ve keyifli bir sergiyi sizlere aktarmaktır.

Yeni gelişen bu ekonomi ve kültür anlayışı içinde sıkışan ve kalıplara bürünen toplumda, özden ayrılmanın oluşturduğu bireyselleşme ve kaybolma hissi oluşmaktadır. Şamanizm’i toplum için bir araç olmasından ziyade öze dönüş ve arayışların cevaplandığı bir çatı olarak benimsemek daha doğru olabilir. Less Is More Karma Sergisi’yle izleyiciye ulaşması amaçlanan bu yolculukta, ‘‘öz’’ yolculuğunu sanatla vurgulamak mümkündür.

Alper Yılmaz, Anıl Bektaş, İsmail Arslan, Özlem Yenigül ve Zafer Özkan'ın katıldığı karma sergide yağlı boya, karışık, pilot kalem vs. gibi birçok teknik ile üretilen işler sunulacak. Nesne ve figürün ağırlıklı olduğu eserler ‘‘Less Is More’’ adlı sergiyle 18 Şubat Pazar günü sanatseverlerle buluşuyor."

Açılış: 18 Şubat 2017 Pazar 19:00-23:00