karga awdio
2

Doğanın Gizli Gerçekliği Üzerine // kargART sergi

SERGİ

28 OCAK 2018 PAZAR 15:00
30 OCAK 2018 SALI 20:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

DOĞANIN GİZLİ GERÇEKLİĞİ ÜZERİNE

"Rantiye odaklı şehr-i İstanbul'umuzun gün geçtikçe baskın hale gelen öğeleri paralelinde organize ettiğimiz yaşama / hayata bakış biçimi, bizlere uzun vadede sürdürülmesi imkansız hale gelecek bir kopuş hediye etti. 

Yaz tatillerimiz dahil ağaç gölgesi, deniz kenarı, çimenlik üzeri pratiklerimiz ile içgüdüsel olarak yumuşatmaya çalışsak da, sistemin karşılıksız hediyesi olan bu tatsız alışkanlığa, süreç içerisinde neredeyse geri gömülüyoruz . 

Belki de parçası olduğumuz çevrenin; kocaman bir yataylar düşeyler kompozisyonu, sağlı sollu park edilmiş arabalı sokaklar deliliği ya da alabildiğine uzanan binalar denizi değil; gerçekte üzerinde yaşadığımız dünya denilen organik düzlem ve onun çılgın doğası / düzeni olduğuna ikna olabilmeyi istiyoruz !? Yeni bir bakış açısı kazansaydık mümkün olabilir mi? Çağın ruhu, en azından farklı ihtimallerin varlığını kabul ettirdi aslında . 

Sözün özü; yeni verilerle, üzerine konumlanabileceğimiz yeni bir düzleme ihtiyacımız var ..

3 olgu üzerine 3 sergiden oluşan projenin ilkinin mekansal uzayını, tasarladığı ses kolajı ile dolduran/tamamlayan, radyoFil' deki programlarından ve dj performanslarından tanıdığımız Aslı Kuşakçı ( a.k.a OriaH ) olacak . 

Resim, fotoğraf, nesne, video ve yerleştirme gibi farklı tekniklerden görücüye çıkmamış işleriyle bilindik sergi estetiğinin sınırlarında olabildiğince samimi bir alan deneyimi düşleyen Deniz m. Örnek, sizi Gaia / Yerküre üzerinde yeniden konumlanmaya davet ediyor. 

28-29-30 Ocak 2018 
Açılış: 28 Ocak Pazar 20:00
18 Yaş sınırı vardır.