karga awdio
2

Şiddetsiz Eylem Atölyesi 7: İlişkilerde Şiddet // kargART Atölye

ATÖLYE

14 EKİM 2017 CUMARTESİ 15:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

(please scroll down for English)

“Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şiddetsizlik Merkezi ve Düşünce Suç(!?)una Karşı Girişim’in birlikte düzenlediği atölyenin ana izleğini Gene Sharp’ın “Şiddetsiz Eylemin Politiği” kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir? 

Her ayın üçüncü Pazar günü, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı, kendimizi savunma yöntemlerini öğrenmek için bir araya geliyoruz. 

Yaz arasından sonraki ilk buluşmamızda, şiddete karşı dayanışma ağlarını, farkındalığı ve savunma yöntemlerini geliştirmek için etkin kampanyalar yürüten Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nden Nurgül ile Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı gönüllüleri Hazal ve Burcu ile "ilişkilerde şiddet"i konuşacağız. Flört, evlilik, partnerlik, sevgililik; farklı ilişkilerde şiddeti nasıl tanımlarız? Şiddet karşısında ne yapılabilir, nasıl savunma mekanizmaları geliştirilebilir? Flört şiddeti nedir, ilişkide güven nasıl olur? Bireyler arası şiddetin yoğunlaştığı şu günlerde iktidar ilişkilerini birey ölçeğinden dönüştürmek ve güçlü bir dayanışma geliştirebilmek için sizleri de bizimle tartışmaya davet ediyoruz.


Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin! 


Hakkımızda daha fazla bilgi için:


Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
https://www.morcati.org.tr/tr/tanisalim/oykumuz

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği
http://cinselsiddetlemucadele.org/

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi
http://siddetsizlikmerkezi.org/

Düşünce Suçuna Karşı Girişim
http://www.dusun-think.net/


Ücretsizdir
18 yaş sınırı vardır
60 kişi kapasitelidir


------------------------

"Non-Violent Action Workshops", organized by Nonviolent Education and Research Association and Initiative for Freedom of Expression started on December. Every third Sunday of each month, we come together to brainstorm and to learn more about how we can stand up for our rights, with the participation of different activists from NGOs, scholars and lawyers. 

In our first meeting after the summer break, we will talk about violence in relationships with Nurgül from Association for Struggle Against Sexual Violence and Hazal and Burcu from Mor Çatı Women's Shelter Foundation. Both associations have been organizing efficient campaigns in increasing awareness and in fostering methods of defense and solidarity against violence. How do we define violence in diverse relationships such as flirts, partnership, marriage? What can be done when facing violence and how can defense mechanisms be devised? What is flirt violence? How is trust to be established in relationships? In these days when violence among individuals has increased, we invite you to join our discussion to transform the relations of power and to form a strong solidarity.

Bring the pessimism of your mind and optimism of your will!

For more information:


Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
https://www.morcati.org.tr/tr/tanisalim/oykumuz

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği
http://cinselsiddetlemucadele.org/

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi
http://siddetsizlikmerkezi.org/

Düşünce Suçuna Karşı Girişim
http://www.dusun-think.net/