karga awdio
3

Sonik Chamber #3 // kargART canlıkarga

12 EKİM 2017 PERŞEMBE 21:30

15.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Noiseistanbul sunar: 
SONIK CHAMBER #3 
"the sonic chamber for sonic worship"

Günümüz deneysel, elektronik, noise müzikleri adına yaptığı vizyoner çalışmalarla, geçen son 15 yılda Türk elektronik müzik piyasasına damgasını vuran Batur Sönmez, uzun yıllar süren "Signals From Outside" ve "Noiseistanbul" adlı konser etkinliklerini bitirerek, 2017 de yeni konsept etkinlik serisi "Sonik Chamber" a başlar. Serinin 3. etkinliğinde, ülkemizden kendi alanlarında öncü müzisyenler, Adam Şentürk, Kerim Azizlerli ve M. Ergen yeni projeleriyle konuk ediliyor.
Gecede, katılan müzisyenlerin solo gösterileri ve yeralan tüm müzisyenlerin bütüncül olarak oluşturacakları, etkinliğe adını veren, sonik çember performansıyla final yapılacaktır.

ADAM ŞENTÜRK & KERİM AZİZLERLİ / Tragic Pulse: 
Adam Şentürk, 90'lı yıllarda müzik hayatına, Türkiye'nin ilk gotik endüstriyel rock grubu, Neoplast'la başladı. 2007' de gruptan ayrılan müzisyen, gitar üzerine yoğunlaşarak, kendi solo kariyerine devam etti. 2014 yılından, Türkiye'nin önde gelen black metal grubu, Moribound Oblivion 'a katıldı. Şentürk, grupta, lead gitar olarak yeralmaktadır. Yanısıra bireysel olarak müzik çalışmalarına devam etmektedir.
Kerim Azizlerli, 1997 'den bu yana muzik ile ilgilenen Kerim Azizlerli, son 10 yılda özellikle 1930-1970 arası standart caz ile ilgileniyor. Yaptığı müzik içinde drum'n'bass, triphop ve caz sound'ları bulunan "Blue Avangarde" ı 2012'de kurdu. 2016 yılında "Splittings" ve 2017 yılında "4 Seasons" isimli 2 ayrı single yayınladı. Blue Avangarde adı altında, caz emprovizasyonu üzerine çalışmalarına devam ediyor.
İkili, Tragic Pulse olarak oluşturdukları, deneysel ve emprovize çalışmalarını bu etkinlikte sunacaktır

M.ERGEN / GrAiNeD: 
2000'li yılların başından itibaren elektronik müzikle uğraşan M.Ergen, bu etkinlikte, GrAiNeD adlı drone - noise projesini sunacak. Çalışma, canlı gitar, işlenmiş gürültü ses öbekleri ve sintisayzır seslerinin karıştırılması üzerine denemelerden oluşmaktadır.

BATUR SÖNMEZ / Iron Age: 
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da yapmaktadır. 2016 'da Belçikalı plak şirketi Sub Rosa etiketiyle yayınlanan, Türk deneysel müzik antolojisi adlı toplama albümün, küratörlerindendir.
www.facebook.com/batursonmezofficial

Giriş: 15 TL

"Zuhal Müzik Desteğiyle"a