karga awdio
3

Noiseistanbul sunar: SONIK CHAMBER #1

22 HAZİRAN 2017 PERŞEMBE 21:30

15.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Noiseistanbul sunar: SONIK CHAMBER #1
"the sonic chamber for sonic worship"
 
Günümüz deneysel, elektronik, noise müzikleri adına yaptığı vizyoner çalışmalarla, geçen son 15 yılda Türk elektronik müzik piyasasına damgasını vuran Batur Sönmez, uzun yıllar süren "Signals From Outside" ve "Noiseistanbul" adlı konser etkinliklerinin bitimiyle, yeni konsept etkinlik serisi "Sonik Chamber" a başlıyor. Bu ilk etkinlikte, Fransa'dan gitar tabanlı noise - doğaçlama müzik yapan Romain Hebert' i, ülkemizden de Şevket Akıncı ve Başar Ünder 'i konuk ediyor.
Gecede, katılan müzisyenlerin solo gösterileri ve "Sonik Chamber" etkinlik adını veren, yeralan tüm müzisyenlerin bütüncül olarak oluşturacakları sonik daire performansıyla final yapılacak.
 
ROMAIN HEBERT:
Romain Hebert, fransız deneysel, noise müzisyeni yanı sıra "Ikebukuro Dada" adlı bağımsız plak şirketinin sahibidir. Gitarist müzisyen, ikili noise projesi "Shinjuku-ni-Chome" ile bilinmektedir. İkilinin müziği benzersiz free-noise gitar, bağlantılı soundscapeler ve metalik perküsyon kombinasyonları olarak tanımlanabilir. Sanatçının, Cheval Rétréci, Adrien Silvestre gibi müzisyenlerle de ses getiren ikili projeleri vardır.
http://ikebukuro-dada.blogspot.fr/
https://shinjukuni-chome.bandcamp.com/
 
ŞEVKET AKINCI:
Gitarist, besteci, aranjör, prodüktör ve doğaçlamacı Şevket Akıncı 1972'de İzmir'de doğdu. Berklee College of Music'te kompozisyon okudu. Şarkı yazarı olarak 1996'da yayınladığı Uçurumda Açan albümünden sonra geleneksel cazdan (Neşet Ruacan Trio) özgür doğaçlamaya ve özgür caza (Islak Köpek, Century, Dead Country, Holy Ghost), Fusion’dan (Lifeline, Weed) Türk sanat musikisine (Elektronik Kumpanya) birçok müzik türüne yöneldi; edebiyat, dans, sinema, mimari, tiyatro, plastik sanatlar ve resim dahil birçok türü müzikle bir arada harmanlayan projelerde (Şirin Soysal albümleri, Mugwump, Sputnik Sweetheart, Mutant, Konjo) yer aldı. Oda orkestrası için yazdığı eserlerin çalındığı "Escher Chronicles" solo albümü Nisan 2017'de A.K Müzik etiketiyle çıktı.
www.sevketakinci.com
 
BAŞAR ÜNDER:
Elektronik, elektroakustik ve deneysel bestelerinin yanı sıra, 2014 yılında kazandığı Altın Portakal En İyi Müzik ödülü ve bestelediği film müzikleriyle bilinen Başar Ünder, doktora çalışmasını Huddersfield Üniversitesi'nde, elektronik müzik alanında sürdürmektedir. Şu sıralar, elektronikler ve vokal göreviyle dahil olduğu Eqho grubunun albüm çalışmaları ve Sonik Butik stüdyosunda gerçekleştirdiği mixing, reklam, oyun, animasyon müzikleri ve ses tasarımı prodüksiyonları ile ilgilenmektedir.
www.basarunder.net
 
BATUR SÖNMEZ:
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da yapmaktadır. 2016 'da Belçikalı plak şirketi Sub Rosa etiketiyle yayınlanan, Türk deneysel müzik antolojisi adlı toplama albümün, küratörlerindendir. Sanatçı, gecede "Multi/Radio/Space/Waves" adlı yeni çalışmasını sunacak.
www.facebook.com/batursonmezofficial
 
Giriş: 15 TL