karga awdio
3

Tahribad-ı İsyan // kargART canlıkarga

04 HAZİRAN 2017 PAZAR 20:00

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Tahribad-ı İsyan
 
Tahribad-ı İsyan 2008 yılında İstanbul'un Sulukule semtinde, aynı lise sırasını paylaşan Slang ve Zen-G tarafından kuruldu ve 2009 yılında mahallede tanıştıkları VZ.'nin de katılımıyla bugünkü kadrosunu oluşturdu. Sulukule’nin ilk hip hopçısı Slang 1993 yılında, grubun ilk şarkı sözlerini yazmaya başlayan Zen-G 1994 yılında Yedikule'de, çocukluğundan beri breakdance ve beatboxing ile ilgilenen VZ. 1994 yılında Adana'da doğdu.
 
2005 yılında kabul edilen Sulukule kentsel dönüşüm projesinin yoğun protestolara rağmen 2008 yılında uygulanmaya başlaması ile evleri, komşuları ve anıları ellerinden alınan gençler bu duruma dikkat çekmek amacıyla ilk şarkılarını yazdı ve Sulukule Platformu üyelerinden Funda Oral tarafından kurulan Sulukule Çocuk Atölyesi'nde dans, şarkı yazma ve tiyatro eğitimlerini ilerletti.
2012 yılında “Ghetto Machines“ adlı şarkılarıyla Uluslararası Af Örgütü'nün Roman müzisyenlere destek amacıyla yayınladığı Listen to Roma Rights albümünde yer alan grup, aynı yıl Jonzi-D'nin davetiyle Londra'da düzenlenen Breakin' Convention adlı hip hop festivalinde sahne aldı.
 
Tahribad-ı İsyan 2013 yılında sanatçı Halil Altındere'nin dünyada ses getiren videosu Wonderland’de aynı adlı şarkılarıyla yer aldı. İlk olarak 13. İstanbul Bienali’nde izleyiciyle buluşan Wonderland, sonradan MoMA’nın kalıcı koleksiyonuna dahil oldu. Grup ayrıca Van'da depremzede ailelerin çocukları için hip hop atölyeleri düzenledi, Taksim Gezi Parkı Festivali'nde ve Berlin Tanas Sanat Galerisi'nin kapanış konserinde sahne aldı.
 
2014’ü Urfa Suruç'ta savaştan kaçan ailelerin çocukları için hip hop atölyeleri düzenleyerek noktalayan grup, yılın geri kalanında Oy ve Ötesi'nin KüçükÇiftlik Park'taki festivalinde, Kardeş Türküler’in Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’ndaki konserinde ve TED’in TEDxReset adlı etkinliğinde sahne aldı. Ayrıca MTV'nin Rebel Music programının Türkiye bölümünde kendilerine yer buldu.
Grubun ilk albümlerinden önceki son konseri 2016 yılında Fransa'da Festival de Cinema de Douarnenez'in kapanış gecesinde gerçekleşti.
Tahribad-ı İsyan ünlü Türk şarkıcı-besteci ve yapımcı Kenan Doğulu ile 2013 yılında tanışmalarının ardından ilk albümleri için çalışmalara başladı. Doğulu Productions ve DMC etiketiyle 3 Mart 2017’de çıkan albüm, grupla aynı ismi taşıyordu. Albümün ilk klibi Halil Altındere yönetmenliğinde “Suç Mu?” adlı parçaya çekildi.
 
Slang, Zen-G ve VZ. bir grupta bir araya gelerek Sulukule’yi hip hop kültürü ile tanıştırdı ve kendileriyle aynı yolda ilerlemek isteyen gençlere örnek oldular. Eskiden öğrenci oldukları Sulukule Çocuk Sanat Atölyesi’nde öğretmenlik yapmaya başladılar. Atölyenin kapanmasının ardından öğretmenliğe ÇimenEv Bilim ve Sanat Merkezi’nde devam ettiler ve otuzdan fazla çocuğun yeni gruplar kurmasına yardım ettiler. Tahribad-ı İsyan, Kasım 2015'ten beri ASAM isimli dernekte göçmen ve mülteci ailelerin çocuklarıyla hip hop atölyeleri düzenlemekte, aynı zamanda kendi lise ve üniversite eğitimlerine devam etmektedir.
 
25 TL.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Ayakta izleme düzeni vardır, salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur
Biletler 31 Mayıs Çarşamba gününden itibaren karga'da önsatışta olacaktır ayrıca konser günü saat 18:30'dan itibaren kargART girişten de temin edebilirsiniz.