karga awdio
3

Bilgi Yeni Müzik Festivali 8: No Tongues (Fr) // canlıkarga

19 NİSAN 2017 ÇARŞAMBA 21:00

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

No Tongues
 
No Tongues, insanlığın atalarının vokal repertuarında yolculuk eden dört müzisyenden oluşuyor.
 
Oyun oynayan çocuk seslerinin yankılandığı bir cenaze deyişi, Vendéen çayırlarında öküzlerini gezdiren Fernand Bordage, kahkahayı andıran bir gırtlak nağmesi tutturmuş iki eskimo kadın, ruhlara dualar eden veya kurucu anlatıları söyleyen bir koro, dualarını taşa kazıyan, Ateş Topraklarının son Selk’nam şamanı. Bu müzikler, bir hayali patika ve evrimin ipliğinde insanların yarattıkları bir müzikal kuvvet. İnsanca ve canlı geniş zamanda örülen ve demir atmadan, varış noktası olmaksızın gezinen modern zamanların yeniden bütünleşmesi. Bu, bugünü berraklaştırmak ve uçucu zamanlara değil varlığa ait olanı yeniden bir araya getirmek için geçmişle yapılan bir dans. Bu, bir modelin kişisel bir estetiğe tercüme ve entegre edilerek taklit edilmesini amaç edinen, sözlü kültüre dayalı bir üretim süreci.
 
Sahnede bu bizim seçkilerimizden oluşan bir süite dönüşüyor. Kaynak parçalar dinleyiciye farklı şekillerde sunulur: Bazen bizim yorumumuzdan önce, bazen aynı esnada, bazen üst üste bindirerek veya genişleterek. Açıklamalar, seyircinin bizim önermemizi, çoğu zaman hayal gücü ve şiirin taşıyıcısı olan orijinal müziklerin bağlamında tekrar yorumlayabilmesine yardımcı olmak için verilir.
 
Alan Regardin, trompet ; Ronan Courty, kontrbas ; Ronan Prual, kontrbas ; Matthieu Prual, saksofon ve bas klarnet
------------------------------------------------------------------------------
 
Ana malzemesini tüm dünyanın halk ezgilerinden ve insanlığın kadim ses dünyasından alan No Tongues, Avrupa Cazı ve Özgür doğaçlama ile eşit dirsek teması kuran özgün stili ve iki kontrbas, iki nefesliden oluşan beklenmedik kurulumu ile, bu birikimi gerçekten kendine has bir müzikal deneyime tercüme ediyor.
 
Çağdaş müzik ve özgür doğaçlama takipçileriyle, bu alanlara aşina olmayan dinleyiciyi aynı ölçüde heyecanlandıracak, kaçırılmaması gereken bir konser.
 
https://lesproductionsdumouflon.wordpress.com/no-tongues-les-voies-du-monde///
 
Ücretsiz Etkinlik
18 yaş sınırı vardır
Ayakta izleme düzeni vardır, salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur