karga awdio
3

Şehir Ritüelleri // Urban Rituals

24 MART 2017 CUMA 22:00

30.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Şehir Ritüelleri / Urban Rituals 

Kam Ata (22.00 ) & Yakaza Ensemble ( 23.15) 

Sound Ports İstanbul’un ilk gecesi Kargart’ta sıradışı iki Türk grubunun performansına ayrıldı. 

Geleneksel Orta Asya Enstrümanlarının ritüelistik dokusunu merkezine alan , bunun yanı sıra Dark Wave , Post – Punk gibi farklı türleri ‘ Throat Singing’ ile birleştiren Kam Ata ile müzikseverlerin yakından tanıdığı, Türk Enstrümanlarını elektronik sesler ve yeni müzikler ile birleştiren elektro akustik & saykedelik müzik Topluluğu Yakaza Ensemble.

Kam Ata ilk albümünü Müzik Hayvanı ve A.K Müzik etiketi ile 2016 sonunda yayınladı. Yakaza Ensemble ise son iki albümü ile elde ettiği uluslararası başarıyı Japonya ve Avrupa turneleri ile renklendirmişti. 

İki grubun da belki en belirgin ortak özelliği Orta Asya ve Anadolu Şamanizmi ile bağlantılı müzikler yapması denilebilir. Hayli özgün performanslara sahip olan bu iki grup Sound Ports İstanbul’un açılış gecesinde şehir ritüelleri için Kargart’ta bir araya geliyor. 

-----

The first night of the Sound Ports İstanbul festival begins with Urban Rituals.
Two extraordinary Turkish Bands, Kam Ata & Yakaza ensemble will be on stage at Kargart. 

Designed their performances with the Mid – Asian / Turkic musical instruments , Kam Ata offers a Turkish – Asian rituelistic music combining with Dark Wave , Post Punk and ‘ throat Singing ‘ 

Yakaza Ensmeble is highly known in Europe & Japan following the success of their 2 latest albums. The ensemble is very unique in combining Turkish musical instruments with electronic sounds. Their performance offers a fine electro acoustic & Psychedelic journey. 

Both bands are very connected with the Turkish & Asian shamanism and gatering together for an urban ritual in Kargart. 

Kam Ata; Tolga Ayıklar , Yaren Eren Budak , Müge Çığ , Murat Yakupoğlu
Yakaza Ensemble; Eray Düzgünsoy ( Afgani Rebab, Guitar , Kudüm, Synth ) , M. Fakih Kademoğlu ( Ney, Shakukhachi, Ryuteki, Saron, Bendir ) , Ceren Erendor ( Viyolonsel ) , Ömer Sarıgedik ( Elektronikler , Bas Gitar )

30 TL.
Konser girişlerinde kredi kartı geçmemektedir. 
18 yaş sınırı vardır.
Vestiyer yoktur.
Salon 130 kişi (ayakta) kapasitelidir.