karga awdio
3

Büyük Birader + Acaipademler // kargART canlıkarga

03 MART 2017 CUMA 21:30

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Büyük Birader

Büyük Birader, 90’lı yılların ortalarından beri beste çalışmaları yapan vokal-gitar Bora Biçer’in 2007 yılında Ankara’da bir beste projesi olarak kurduğu, ismini Goerge Orwell’ın 1984 adlı kült romanındaki herkesi izleyen totaliter baskıcı sistemi temsil eden karakterden alan, şarkılarında sistem eleştirisi, içsel hesaplaşmalar, yalnızlık ve sulandırılmamış aşktan bahseden rock grubudur.

2007-2009 yılları arasında birçok müzisyenle çalışan grup bas gitara Ulaş Tercan’ın geçmesiyle esas kadrosuna ulaşmıştır. Trio bir grup haline gelen Büyük Birader’de Bora Biçer’in akustik düzenlediği şarkılara Ulaş Tercan’ın çellosu ve Gerçek Dorman’ın perküsyon setiyle eşlik etmesi, grup içinde yeni akustik bir tarzın oluşmasını sağlamıştır. Hem elektrik hem akustik setle farklı bir renk yakalayan grubun tarzı genel olarak rock tınlasada içinde yer yer funk, blues ve country tarzlarından da esintiler hissedebilirsiniz. Sahnede doğaçlamayı da seven grubun enstrümantal çalışmaları da bulunmaktadır. Grubun bestelerinin tümü Bora Biçer’e, düzenlemeler Büyük Birader’e aittir.

Büyük Birader ilk albümü “Yol”u 19 Şubat 2016 tarihinde yayınlamıştır. Albümden çıkan ilk video klip çalışması “İki Teker Bir Ruh” da aynı tarihte dinleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Grup ikinci klibini, albümle aynı adı taşıyan "Yol" şarkısına çekmiştir.

Büyük Birader sizi izliyor. 
Siz de Büyük Büyük Birader’i izlemeye devam edin…

www.buyukbirader.com
Instagram: BBiraderBand
Youtube: BBiraderBand

Acaipademler

2003 yılında Teoman Kumbaracıbaşı ve Gökhan Birdal tarafından kurulan Acaipademler, 2009 yılında “Marshall Planı” adlı ilk albümünü kaydetti. 

Acaipademler, Puşkin, J.Prevert, Zahrad ve Pir Sultan Abdal, Georg Trakl, Ingeborg Bachmann, Paul Celan, Antonio Machado, Percy Shelley, Baudelaire gibi şairlerin dizelerini şarkılaştırarak ‘söz’ün değerini tekrar vurgulamak istiyor. 

20 TL.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Ayakta izleme düzeni vardır, salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur
Biletler konser günü saat 20:00'da karga girişte satışa çıkar.