karga awdio
2

Şiddetsiz Eylem Atölyesi 2 // kargART izlek2017: Devam Etmek

ATÖLYE

22 OCAK 2017 PAZAR 15:00
22 OCAK 2017 PAZAR 18:30

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Şiddetsiz Eylem Atölyesi – Ocak Ayı:
“OHAL’de Hak Bilinci ve Korkuyla Baş etmek”
 
“Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şiddetsizlik Merkezi ve Düşünce Suç(!?)una Karşı Girişim’in birlikte düzenlediği atölyede, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı, kendimizi savunma yöntemlerini öğrenmek için bir araya geliyoruz.
 
Bu buluşmamızda “OHAL’de hak bilinci ve korkuyla baş etmek” üzerine konuşacağız, fikirlerimizi paylaşacağız. Eylemliliğin önündeki en büyük engellerden biri olan korkularımızı nasıl denetim altına alabiliriz, haklarımız nelerdir ve haklarımızı bilmek bize neler kazandırır? Travma, toplumsal çatışma ve hukuksuzluğun bizde yarattığı ve gündelik hayatımızı etkisi altına alan endişelerimizi nasıl hafifletiriz? Bu ayki konuşmacılarımız Av.Baran Kaya ve psikolojik danışman Mevhibe Yalçın bu sorular üzerine düşünmemize yardımcı olacak.
 
Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin!
 
Av. Baran Kaya
1990’da Diyarbakır’da doğdu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Kaya, aynı üniversitede Kamu Hukuku Bölümü’nde Yüksek Lisans yapıyor. Kaya, Düşünce Suçu(!?)na Karşı Girişim’de ifade özgürlüğü davalarına müdafi olarak katılıyor ve duruşmaların takibini yürütüyor.
 
Mevhibe Yalçın
Mevhibe Yalçın, 1982’de Konya’da doğdu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladıktan sonra lise düzeyi eğitim kurumlarında psikolojik danışman olarak çalıştı. Psikolojik danışmanlık rolüne ek IB diploma programının sosyal etkinlikler koordinatörlüğünü üstlendi. Yakın dönemde, Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Yürüyüşlerinde anlatıcı olarak yer aldı. Yaklaşık dört yıl, İstanbul Psikodrama Enstitüsü tarafından verilen psikodrama grup terapileri eğitimine katıldı. Şu anda İFTİ Psikoterapi'de aile ve çift terapileri eğitimine ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku lisansüstü programına devam etmektedir. Kültürel incelemeler, toplumsal cinsiyet, göç, gençlik çalışmaları, insan hakları, coğrafya, edebiyat ve mizah ilgilendiği alanlar arasındadır.
 
Düşünce Suçu(!?)na Karşı Girişim
www.dusun-think.net
www.facebook.com/ifadeozgurlugu
twitter.com/dusundusun
 
Şiddetsizlik Merkezi:
www.siddetsizlikmerkezi.org
http://www.facebook.com/siddetsizlik
twitter.com/siddetsizlik
 
#SiddetsizEylemAtolyesi #SiddetsizlikMerkezi #DusunThink #kargARTİzlek2016DevamEtmek
 
Ücretsizdir
Salon 40 kişi kapasitelidir.
18 yaş sınırı vardır.