karga awdio
3

Sinem Güngör + Dolu Kadehi Ters Tut // kargART canlıkarga

22 ARALIK 2016 PERŞEMBE 22:00

15.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Sinem Güngör
"Canlıkarga sahnesinden başlayıp sesini büyük takipçi kitlelerine duyuran müzisyenlerimiz gurur kaynağımız. Sizlere böyle bir potansiyele sahip yepyeni bir isim sunuyoruz. 1990 yılında Kadiköy’de doğan Sinem Güngör, 8 yaşında ilk bestesini yaptı ve bugünkü tekniğine benzer şekilde söylediği şarkıları teybe kaydetmeye başladı. Liseye başlar başlamaz, kendisi gibi müzik tutkunu arkadaşlar tanıdı ve onlarla grup kurdu. Liseden sonra konservatuar okumak isterken kendini Marmara Ü. GSF Tekstil Bölümü’nde buldu. Mezun olduktan sonra müzik dışında başka bir şeyle uğraşmak istemediğini iyice anlayıp, bestelerini telefonuna indirdiği bir uygulamayla kaydetmeye başladı ve onları “Telefonla alınan kayıt ne kadar oluyorsa, o kadar şarklarım,” diyerek soundcloud hesabından paylaşıyor. Ki biz bu hallerine tutulduk. Gerisi için de sahneye bekleriz."
 
https://soundcloud.com/sinemgungor
 
Dolu Kadehi Ters Tut
 
Dolu Kadehi Ters Tut, yaklaşık olarak 2010 yılından beri birlikte müzik yapmakta olan Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay tarafından, 2014 sonunda mevcut uğraşlarına alternatif bir duo proje olarak kuruldu. Zaman içinde ikilinin yegane müzikal uğraşı halini alan DKTT, tamamen Türkçe besteleriyle kendi iç dünyalarındaki hususları genellikle esprili, yer yer de ciddi bir biçimde, mümkün olduğunca şiirsel bir üslupla dile getirdikleri bir mecra oldu. Özellikle ikilinin Ömer Hayyam, Özdemir Asaf, Sabahattin Ali gibi isimlere olan ilgisi, bu şiirsellikte büyük
rol oynamaktadır. Grubun ismi de Ömer Hayyam’ın rubailerinin birinden alıntılanmıştır.
 
Müzikal olarak “sadelik ve samimiyet” mottolarıyla hareket etmekte olan grup, ilk albümü “Polonya’nın Başı Belada”yı 2015 sonunda yayınladı. Albümü takiben ilk müzik videosunu da 2016 yılında “Aldattın Mı” isimli parçaya çekti. Aynı yılın Kasım ayında “#22” isimli ilk single’ını kaydeden grup, bu parçayla birlikte de ikinci klibini yayınladı. İki klibin de yönetmenliğini Mürsel Oğulcan Ava yaptı.
 
Grup, kimi parodi temelli akustik projelerin haricinde; Red Hot Chili Peppers, The Verve, Pearl Jam gibi köklü gruplara ek olarak, günümüzde popüler olan Oh Land, The XX gibi bazı Indie sanatçılarından da etkilenmiştir. Hem Uğurhan hem Oğulcan
uzun yıllar müzikal eğitimlerine ara vermeden devam etmişlerdir. Sinema okumuş olan Oğulcan ve gastronomi okumuş olan Uğurhan, bu ve diğer özel ilgi alanlarındaki uğraşlarına ek olarak, müzikal çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.
 
Etkinliğe göre grup tamamen akustik, yarı akustik ve band şeklinde sahne alabilmektedir.
 
http://www.instagram.com/dolukadehiterstut
 
15 TL.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Ayakta izleme düzeni vardır, salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur
Biletler konser günü saat 20:00'da karga girişte satışa çıkar.