karga awdio
3

Abstra & Jürg Solothurnmann // kargART canlıkarga konserleri

24 KASIM 2016 PERŞEMBE 22:00

10.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

İsviçreli ünlü saksafoncu ve gazeteci Jürg Solothurnmann; Brötzmann, Evan Parker, Joe Mcphee ile sahne almış Korhan Argüden ve sayısız müzisyen, projede yer almış olan Gülşah Erol önderliğinde kurulmuş Abstra "avangarde jazz ve free music" projesiyle doğaçlama bir konser için bir araya geliyorlar.
 
ABSTRA, ismini Amerikalı besteci Garret Byrnes’in 2006 yılında viyolonsel için yazmış olduğu eserden almıştır. 2010 yılında yolları kesişen Korhan Erel, Gülşah Erol ve Alp Çoksoyluer, elektroakustik müzik yapmak üzere ABSTRA'yı kurdular. ABSTRA olarak elektronik müdahalelere vereceği tepkiler doğrultusunda, viyolonselin sınırlarında dolaşmayı ve yeni keşiflerde bulunmayı amaçladılar. Yakaladıkları uyum ve uyumsuzluğun, denge ve dengesizliğin yarattığı seslerin mekân içindeki yolculuklarını konu alıp, teknoloji unsurlarını yoğun olarak kullandılar. 26 Mart 2011’de Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştirdikleri performans ile dinleyiciler, estetik formuyla sahnede göz dolduran enstrümanlardan biri olan viyolonsel ile son teknolojik tasarımların uzantıları olan enstrümanların ve kontrol arabirimlerinin diyaloglarına tanık oldular.
 
ABSTRA, 2015 yılında Peter Brötzmann, Evan Parker, Joe Mcphee ile sahne almış Korhan Argüden ve sayısız müzisyenle birçok projede yer almış Gülşah Erol tarafından tekrar sahnelenmeye başlamıştır.
 
ABSTRA, günümüz “Yeni Müzik” çerçevesinde “Avantgarde Jazz” ve “Free Music” öğelerinden beslenerek, uluslararası misafir sanatçılarıyla birlikte doğaçlama konserler düzenlemeye devam ediyor.
 
Tolga Tüzün - piano
Robert Riegle - sax
Gülşah Erol - cello
Korhan Argüden - drums
 
https://gulsaherol.bandcamp.com/album/abstra
 
10 TL.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Ayakta izleme düzeni vardır, salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur
Biletler konser günü saat 20:00'da kargART girişte satışa çıkar.