karga awdio
3

Canlı Karga'da 4. Sezon Fena Geçti

01 EKİM 2014 ÇARŞAMBA 21:30

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Canlı Karga, 4. sezonunu tamamladı geçen ay. Memleket halleriyle gerçekleştirmek istemediğimiz 5 gün hariç 61 etkinlikte 75 grup / müzisyenin performanslarını izledik ve ayrıca 3 kolektif gece de eklenince sahnede ağırladığımız müzisyen sayımız bir hayli artmış oldu bu sezon. Bir süredir gözlemliyoruz zaten, İstanbul’un konser, performans dinleme semti Kadıköy oldu artık. Kadıköy’de var olan ve yeni açılan mekânlara aslında konser mekânı olmasa da farklı konseplerde canlı performanslar gerçekleştiren adresler de eklenince, Anadolu yakası, sezonu domine etti. Biz de, Canlı Karga sahnesi olarak 61 konser gecesi ile İstanbul’un alışkanlıklarını değiştirmekte pay sahibi olduğumuzu düşünüyor ve ne yalan söyleyelim, gururlanıyoruz.

Tabii bu kadar çok isim sahne alınca burada isim sıralamak bayağı vakit alacak. Lakin sezonun en akılda kalıcı performanslarını da kendimizce listeleyelim. ilk sırada, doğal olarak yaşayan en önemli avangard cazcıların başında sayılan Peter Brötzmann’ınkonstruKt ile birlikte sahnemizi onurlandırdığı gece geliyor (Bu gecenin kayıtlarının önümüzdeki yıl 2 LP olarak basılacağını da buradan müjdeleyelim). Kompile Karga 4: Söz albümünün lansman gecesinde peş peşe sahne alan Utkan La Deniz, Selim Saraçoğlu, Kaan Boşnak ve Halimden Konan Anlar (o sıra isimleri hâlâ buydu, sonra Adamlar oldular) hem sahnedekiler ve albümde eseri bulunan çoğu ismin konukluğuyla unutulmazdı yine. Kezâ sahnemize çok yakışan ve fırsat buldukça ağırlamaya çalıştığımızCenk Taner, Peyk, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Cemiyette Pişiyorum, Utkan La Deniz, Şirin Soysal, KöK, Bilal Karaman, KUTU, On Your Horizon ve Eskizkonserleri de her zamanki gibi müzikal zirvelerdi. Ayrıca lansman gecemizde tek tabanca sahne aldıktan sonra ekibini toplayıp gelen ve iki konser veren Selim Saraçoğlu’nun her iki performansı da unutulmazdı. Artık hiç sahnemizde olamayacak olan Hariçten Gazelciler’i de bu sezon iki kez ağırlamış olmanın avuntusu tabii ki Ömür’ü geri getirmiyor.

Sahnemize ilk kez konuk olan Gözyaşı Çetesi, Nejat Dimili, Marika, Golden Horn, The Away Days, Seha Can, Sattas ve Balina’nın isimlerini de anmak lazım. İlk kez olmasa da bu sefer yıkıp geçiren The Ringo Jets - Softa ve She Past Away - Kim Ki O gecelerini de analım tabii ki. Ve sahnemize beş yıl sonra geri dönen Korhan Futacı ve Kara Orkestra ayinini. Sezon kapanışımızı yine mutlaka yaşanması gereken bir tecrübeye çeviren Yasemin Mori’yi de anarak bu faslı bitirelim.

Yeni sezon Ekim’de açılacak. Yine dolu dolu bir program ve küçük salonumuzu Kadıköy’ün önemli konser mekânlarından biri olduğunun ispatı olacak isimlerle karşınızda olacağız. Geçen sezonu kaçıranlara bir müjde daha vererek kapatalım; Ocak ayı itibariyle hemen tüm konserlerde kanal kaydı alındı ve bu kayıtlardan zirve noktalarıyla seçeceğimiz bir derleme bu yılın Kompile Karga’sı olacak.

Rashit // Hariçten Gazelciler // Feza  // Peygamber Vitesi // utkan la deniz // Selim Saraçoğlu // Emre Nalbantoğlu // Saigon Traffic // Scorpio Rising // Kutu //Mispis // Kırkbinsinek // Yüzyüzeyken Konuşuruz // Selen Gülün Trio // Genç Osman // Bir Gün Bir Adam // Hedonutopia // kÖk // Emir Bey // Selim Saraçoğlu  // Biz // Son Feci Bisiklet // Nu Park // On Your Horizon // Cemiyette Pişiyorum// Cenk Taner // Golden Horn // Rain Leechers // Foton Kuşağı // Balina // Peyk// Selin Damar // Barıştık Mı Göstembil Project // She Past Away // Kim Ki O // Nejat Dimli // Hakan Özer // Konjo // Marika // Revolters // Free Licks // M4NM // Peter Brötzmann + Konstrukt // Şirin Soysal // Emir Yargın // Keti // Ülkü Aybala Sunat / Eylül Biçer / Baran Say / Erdem Göymen  // The Ringo Jets //Softa // Seha Can // Ahmet Beyler // Hay Bin Kunduz // Nilipek // Kıvılcım Ural// Ars Longa // Gözyaşı Çetesi // Yok Öyle Kararlı Şeyler // Bilal Karaman Trio // Direc-T // Dorian // Hediye Güven // Korhan Futacı & Kara Orkestra // Masiva // Esas Çocuk // Dinar Bandosu // Sattas // Daniel Kahn feat. Bandista // Melek // Acaipademler // The Away Days // Medical Phalanx Of Space // Spent Ex // Voodoo //  Eskiz // Yasemin Mori // Adamlar