karga awdio
3

Toby Driver (USA) // Foton Kuşağı // Medical Phalanx of Space

19 MART 2016 CUMARTESİ 22:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Toby Driver (USA) // Foton Kuşağı // Medical Phalanx of Space
19 Mart, Cumartesi, 22:00
 
Toby Driver
 
Avant-goth, progressive rock veya kendi tabirleriyle “garip metal” grubu Kayo Dot’un fikir babası, Secret Chiefs 3’nin de basçısı olarak bildiğimiz multi-enstrumentalist Toby Driver solo projesiyle İstanbul’da. John Zorn’dan Mr. Bungle’ın ve Fatih No More’un Trey Spruance’ına kadar birçok müzik dehasına da kariyeri boyunca eşlik etmiş olan Driver, yanına Kayo Dot’tan Keith Abrahams’ı ve Academy of Sun’dan Nick Hudson’ı da alarak bize karanlık neo-folk’tan progressive’e uzanan eşsiz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Michael Gira, Grouper ve Wooden Wand’deki gösterişsiz karanlığın zarifçe sınırları zorlayan progresifle harmanlanması fikri size de bize geldiği kadar cazip geliyorsa, siz de bu konserde bizimle olmalısınız.
 
facebook.com/kayodot.official
 
Foton Kuşağı
 
2011 yılının sonlarına doğru Paul Osterlund ve Alper Erkut tarafından Kadıköy’de kurulan Foton Kuşağı, rock ve punk tınılarının yanında pop, shoegaze, metal öğelerini harmanlayarak ürettikleri bestelerde bağımsızlığa vurgu yapıyorlar. Bas gitara Matt Loftin’in geçmesiyle beraber geçen yıl ikinci albümü Did It Really Fade’i çıkartan grup, ‘70’lerden bu yana içinde deneysellik barındıran tüm rock formlarına ve kült isimlere selam çakıyor.
 
fotonkusagi.bandcamp.com
 
Medical Phalanx of Space
 
Uzun süre sonra tekrar konserler vermeye başlayan The Medical Phalanx of Space, daha önce The Nines ve The Stories gibi gruplarda yer almış Alexx Mazonowicz ve Karga’nın favori gruplarından Stereolab’in basçısı Simon Johns’un İstanbul’da grup kurmaya karar vermesiyle hayata geçti. Garaj tınılı sound’larını özlemiştik.
 
soundcloud.com/medicalphalanxofspace
 
20 TL.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Ayakta izleme düzeni vardır, salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur
Biletler konser günü saat 20:00'da karga girişte satışa çıkar.